Barion Pixel

Vznikla nová úklidová profesní organizace

Letos v únoru vznikla nová profesní organizace pro všechny, kdo se zabývají profesionálním úklidem, ať už jako jeho poskytovatelé nebo dodavatelé potřeb pro něj. Jejím cílem je být obchodně nezávislou profesní platformou, která bude šířit osvětu v oblasti úklidu směrem k laické i odborné veřejnosti a zároveň se bít za zájmy úklidového oboru u zákonodárců a snažit se vylepšit podmínky pro podnikání v tomto oboru. Vznik nové profesní asociace otevřené všem, kdo se pohybují v oblasti profesionálního úklidu a čištění byla věc, která visela ve vzduchu už delší dobu.

Důvodem byla sílící nespokojenost s činností asociace, která je podle kritiků stále více nefunkční – což se projevuje i na setrvalém úbytku členské základny v posledních letech. Narazil na to i jeden ze zakladatelů Unie úklidu ČR a organizátor Veletrhu úklidu, který měl premiéru loni v září v Hradci Králové, Radovan Anděl. „Snažil jsem se v průběhu příprav veletrhu navázat spolupráci s asociací, bohužel to nebylo možné. Na e-maily nikdo neodpovídal, telefony nikdo nezvedal, ani opakované pokusy nevedly k výsledku“ říká. V době, kdy se pokoušel marně navázat kontakt s CAC ohledně spolupráce při pořádání veletrhu, se setkal s dalšími lidmi, kteří sdíleli jeho pohled na nefunkčnost CAC. A zároveň zjišťoval, že ve vzduchu visí potřeba funkční profesní organizace. Jen se zatím nikdo nerozhoupal k tomu, aby ji založil. A začal se zabývat myšlenkou, že pokud se podaří uspořádat úklidový veletrh, nebylo by od věci začít přemýšlet i o založení alternativy k CAC.

Protože jak ukázal úspěšně uspořádaný veletrh, od myšlenky k činu u něj není daleko, na světě je Unie úklidu ČR. O tom, co chce dosáhnout a jak chce pracovat pro rozvoj úklidového oboru, jsme si povídali s její předsedkyní, Alicí Žertovou. Zaujalo vás téma nové profesní organizace? Chtěli byste se dozvědět více? Pište na adresu alice.zertova@111uklid.cz.

Registrace pro firmy

    Vstupenka zdarma

    Pro získání volných vstupenek na Veletrh úklidu je nutné vyplnit formulář.

    Vstupenky bez registrace budou zpoplatněny.